LajmeMaqedoni

Moti sot

Moti sot në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira të vogla lokale. Do të fryj erë mesatare nga drejtimi veriperëndimore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -9 deri në -1 ndërsa ajo e ditës prej 7 deri në 16 gradë Celsiusë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe vranësira të vogla dhe erë të dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -5 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 12 gradë Celsiusë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button