LajmeMaqedoni

Moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell, por i ftohtë. Në pjesën veriore të vendit do të ketë lagështi mesatare. Gjitashtu do të fryjë erë e përforcuar.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -14 deri -4 gradë Celsius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 2 deri 8 gradë Celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë i ftohtë. Në pjesët më të larta malore do të ketë reshje të borës dhe shiut.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button