LajmeMaqedoni

Moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me lagështi dhe erë të përforcuar nga drejtimi veriperëndimor. Në fund të ditës lagështia do të ulet.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -6 deri 2 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej -1 deri 6 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme pritet stabilizim i motit, por do të jetë ftohtë, sidomos në orët e mëngjesit. Prej të premtes do të jetë më ngrohtë dhe do të ketë reshje të shiut, ndërsa nëpër male do të ketë borë./Telegrafi/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button