LajmeMaqedoni

Moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira me periudha me diell, në pjesët lindore.

Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga jugu. Në mbrëmje dhe gjatë natës do të ketë shi të herëpashershëm, dhe në male dhe në disa vende më të larta do të ketë dëborë.

Në pjesët perëndimore, reshjet do të jenë herë pas here më intensive dhe do të pasohen nga një erë më e fortë në jugperëndim.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -7 deri në -1, ndërsa ato maksimale do të arrijnë nga 5 deri në 11 gradë Celsius./Telegrafi/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button