LajmeMaqedoni

MSH: 72 RASTE TË REJA, 13 VIKTIMA, 1023 TË SHËRUAR

MSH-ja njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 793 testime kurse janë regjistruar 72 raste të reja me COVID-19. Në Ahkup – 45, Kumanovë, Tetovë, Strugë, Shtip dhe Gostivar nga 4, Kavadar – 3 dhe nga 1 rast në Kërçovë, Dibër, Sveti Nikollë dhe Negotinë.

ISHP-ja ka regjistruar 1.023 pacientë të shëruar.

Kanë ndërruar jetë 13 persona. 4 pacientë nga Shkupi, 3 nga Prilepi dhe nga 1 pacient nga Velesi, Negotina, Dibra, Radovishi, Makedonski Brodi dhe Kratova.

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 89.463, numri I të shëruarve është 74.800, kurse I viktimave shkon në 2.739. Për momentin shënohen 11.924 raste aktive.

Në nivel vendi, deri më tani, janë bërë gjithsejt 435.361 testime për COVID-19. /KlanMacedonia

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button