Sport

Ndeshja Benfica – Arsenal, UEFA merr këtë vendim

Një vendim i ri është marrë nga UEFA për ndeshjen midis Benfica dhe Arsenal.

UEFA ka njoftuar se Benfica do të luajë me Arsenalin në Stadio Olimpico në Romë më 18 shkurt.

UEFA sot lëshoi një deklaratë duke thënë se Real Sociedad vs. Manchester United do të zhvillohet në Allianz Stadium në Torino.

Tani është marrë edhe një vendim i ri për ndeshjen mes Benfica kundër Arsenal.

“UEFA mund të konfirmojë që raundi i 32 i ndeshjes së parë të Ligës së Evropës midis SL Benfica dhe Arsenal FC do të luhet tani në Stadio Olimpico në Romë,”- thuhet në deklaratë. “Data e ndeshjes (18 shkurt 2021) dhe koha e fillimit (21: 00) do të mbetet e njëjtë.

“UEFA dëshiron të shprehë mirënjohjen e saj për SL Benfica dhe Arsenal FC për mbështetjen dhe bashkëpunimin e tyre të ngushtë, si dhe Federatën Italiane të Futbollit dhe AS Roma për ndihmën e tyre dhe duke rënë dakord për të organizuar ndeshjen në stadiumin e tyre”, përfunduan ata.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button