Sport

Neymar: Ndeshja ndaj Barcelonës, ndër top ndeshjet që doja t’i luaja

Neymar do të humbasë ndeshjen e parë të Ligën e Kampionëve ku Paris Saint-Germain përballet me Barcelonën sonte në mbrëmje.

Sulmuesi brazilian është jashtëzakonisht i zhgënjyer që nuk është në gjendje të përballet me ish-shokët e ekipit të tij.

29-vjeçari shkroi në Twitter se kjo ishte një nga ndeshjet që ai shpresonte shumë që do t’i luante gjatë karrierës së tij.

“Top tri ndeshjet që më së shumti doja t’i luaja”, ka shkruar Neymar, duke e shoqëruar nga një emoji me lot.

Neymar do të jetë jashtë për rreth një muaj pas një dëmtim të pësuar në aduktorin e tij të majtë.

Kjo do të thotë që braziliani mund të humbasë edhe ndeshjen e kthimit ndaj Barcelonës e vlefshme për 1/ 16 e Ligës së Kampionëve.

Klubi francez do të monitorojë përparimin e tij nga afër në ditët dhe javët e ardhshme, dhe nuk ka dyshim se Neymar do të bëjë gjithçka që është e mundur për të luajtur kundër Barcelonës në Paris në 10 mars. 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button