BotaLajme

Omicron: Biden mohon dështimin në përgjigjen e testimit pandemik

Presidenti i SHBA-së Joe Biden, ka mohuar që administrata e tij e ka hedhur poshtë përgjigjen e saj për emergjencë ndaj shfaqjes së variantit Omicron.

Ai i tha një rrjeti televiziv se “askush” nuk mund ta kishte parashikuar atë, përcjell Klankosova.tv.

Këshilltari i tij kryesor, Dr.Anthony Fauci, ka thënë se ekspertët parashikuan variante.

Kjo vjen një ditë pasi Shtëpia e Bardhë zbuloi planet për të porositur 500 milionë teste të koronavirusit në mes të mungesës së tyre.

Kjo derisa dhe sipas BBC, ka pasur pritje të gjata për teste personale teksa afrohen Krishtlindjet.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button