KosovëLajme

Osmani komenton grafitet ku Glauk Konjufca shfaqet i pari në listën e VV’së e kundërshtohet emri i saj

Kandidatja e VV’së për presidente Vjosa Osmani ka komentuar grafitet në të cilat emri i Glauk Konjufcës paraqitet i pari në listën e VV’së dhe jo Vjosa Osmani.

Osmani i prin listës së VV’së për zgjedhjet e 14 shkurtit me numër 2 derisa Glauk Konjufca është pas saj me numër 3.

“Ne jemi në një koalicion nëpërmjet një marrëveshje të zotimeve që e kemi nënshkruar”, tha Osmani.

 “Sa i përket grafiteve s’kemi kohë për të humbim minutat e këtij emisioni me këtë çështje”, tha ajo.

“Dua të potencoj se bashkëpunimi që kemi ndërtuar me Lëvizjen Vetëvendosje me që të gjithë anëtarët nga z.Kurti, z.Konjufca e deri te anëtari i fundit ka qenë i shkëlqyer, i jashtëzakonshëm dhe përtjet pritshmërive tona”, theksoi Osmani.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button