Sport

Paga ‘qesharake’ që do ta fitojë Mesut Ozili te Fenerbahce

Mesut Ozil thuhet se do të heq dorë nga 300 mijë euro në javë që i fitonte te Arsenali, për t’iu bashkuar kështu Fenerbahces.

Sipas saj që raporton AS, mesfushori do të nënshkruar kontratë trevjeçare me një pagë rreth 3.8 milionë euro në vit.

Kjo nënkupton se Ozil do të fitojë vetëm 70 mijë euro në javë – një ulje e pagës drastike, pasi te The Gunners fitonte afro 400 mijë euro.

Por, turko-gjermani do të ketë një bonuse të majm nëse arrin që të shpall Fenerbahcen kampion në Superligën e Turqisë.

Nëse realizohet një gjë e tillë, atëherë ai do të përfitojë afro 500 mijë euro, pasi skuadra turke nuk e ka fituar titullin që nga viti 2014.

Yellow Canaries nuk marrin pjesë po ashtu që dy sezone në Ligën e Kampionëve dhe në rast të kualifikimit, Ozil fiton edhe 225 mijë euro të tjera.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button