LajmeMaqedoni

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut, posaçërisht në pjesët perëndimore të vendit. Do të fryjë erë mesatare, kohë pas kohe e përforcuar nga drejtimi jugor dhe jug-verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 6 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 8 deri në 13 gradë.

Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira dhe reshje të përkohshme të shiut. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 9 gradë Celsiusë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button