Slider

Parashikoi pandeminë, zgjedhjen e Trump e protestën në Capitol Hill/ COVID shuan skenaristin e “The Simpsons”

Koronavirusi i ka marrë jetën skenaristit të filmit të famshëm të animuar “The Simpsons”,  Marc Willmore.

Ka parashikuar shumë nga ngjarjet që kanë ndodhur në SHBA si zgjedhja e Trump-it president, rënien e kullave binjake, madje edhe vetë pandeminë.

Ai humbi jetën pak ditë pas infektimit me Covid-19 në moshën 57-vjeçare.

Vëllai i tij Larry Wilmore konfirmoi lajmin, në një deklaratë të postuar në mediat sociale.

“Vëllai im i ëmbël, Marc Edward Wilmore, vdiq mbrëmë ndërsa po luftonte me COVID. Vëllai im ishte i butë, gazmor, engjëll. Të dua vëllai im i vogël”, shkruante Larry.

Skenaristi tjetër dhe producenti i “The Simpson” shkruan gjithashtu shënime dedikuar artistit që numëron edhe disa çmime, mes tyre një Emmy.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button