KosovëLajme

Përfundon mbledhja e LDK’së: Haziri flet për qëndrimin e tyre ndaj presidentit

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së LDK’së, e cila zgjati për rreth 2 orë, shkruan Gazeta Metro.


Pas kësaj mbledhje Lutfi Haziri është deklaruar për media, i cili tha se pritet një takim me deputetët e zgjedhur, në mënyrë që të dihet qartë vendimi i tyre për votimin e presidentit.

‘’Çdoherë pritet që qëndrimi jonë të jetë arma jonë e fuqishme. Nesër do bisedojmë me deputetët, sepse ata kanë përgjegjësi institucionale si të zgjedhur. Por nesër do zhvillohet ky takim, dhe do diskutohet për mënyrën rolin dhe angazhimin konkret që do kemi në zgjedhjen e presidentit’’, shtoi Haziri.

Derisa shtoi se nuk do ketë tjera takime me Osmanin, por pohoi se janë takuar gjatë vikendit.

‘’ Janë shtjerr takimet, jemi taku në vikend edhe unë kam  marrë pjesë’’, përfundoi Haziri./gazetametro.net

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button