Kuriozitete

Pse Facebook po i bllokon faqet e ushtrisë së Mianmarit?

Pse Facebook po bllokon tani më shumë faqe të lidhura me ushtrinë?

Kompania Facebook njoftoi të enjten se është duke fshirë të gjitha faqet ushtarake dhe ato që kontrollohen nga ushtria e Mianmarit (Birmanisë). Facebook njoftoi se po do të fshijë po ashtu të gjitha faqet e kësaj ushtrie në Instagram.

Kjo kompani tha se do të bllokojë edhe reklamat nga bizneset që janë të lidhura me ushtrinë.

Vendimi pason një grushtshtet që ndodhi mëngjesin e 1 shkurtit, në të cilin ushtria largoi udhëheqësit e zgjedhur nga pushteti dhe burgosi të tjerët.

https://www.evropaelire.org/a/revolucioni-i-nje-brezi-te-ri-ne-mianmar/31111291.html?utm_medium=affiliate&utm_campaign=RFE-player31111291&utm_source=www.botasot.info%2F&utm_content=player

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button