Sport

PSG e “prishë” Barcelonën!

Ndeshja mes Barcelonës dhe Paris Saint-Germainit e zhvilluar sonte ka dhuruar spektakël.

Barcelona ishte nikoqir i kampionit në fuqi të Francës, Paris Saint-Germainit në kuadër të fazës së eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve, shkruan “Zeri.info”.

Ndeshja e zhvilluar në “Camp Nou” i takoi skuadrës së Mauricio Pochettinos me rezultat bindës, 1:4.

Pas ndeshjes turpëruese ka ardhur edhe reagimi i trajnerit të Barcelonës, Ronald Koeman.

Image

Faqja prestigjioze “WhoScored” tashmë ka publikuar notat e futbollistëve nga kjo ndeshje.https://zeri.info/inarticle.html

Kylian Mbappe ka marrë notën maksimale – 10 – pas tregolëshit të sontëm.

Ndërkaq, notën më të ulët e mori mbrojtësi vendas, Christian Lenglet – 5.7. /Zeri.info

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button