Sport

Publikohet formacioni i vitit 2021 në La Liga

Viti 2021 ka qenë mjaftë interesant në La Liga, me skuadrat spanjolle që kanë dështuar të kenë suksese në garat evropiane.

Pos Sevillas që fitojë Ligën e Evropës, klubet e mëdha si Barcelona, Real Madrid dhe Atletico nuk arritën as në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve gjatë sezonit të kaluar, transmeton lajmi.net.

Media “Whoscored.com”, ka publikuar formacionin më të mirë në La Liga, ku janë dy lojtarë të Barcelonës, një nga Atletico dhe tre te Realit.

4-3-3: Bono; Galan, De Jong, Kounde, Emerson; Kroos, Casemiro, Llorente; Benzema, Fekir, Messi.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button