KosovëLajme

Qazim Rrahmani i kërkon Kurtit që ta shkarkojë për arsye morale

Zëvendësministri në Ministrinë e Financave, Punës dhe Transfereve, Qazim Rrahmani, përmes një njoftimi në rrjetin social “Facebook”, i  ka dorëzuar kryeministrit Kurti, dorëheqjen e tij nga kjo pozitë.

“Sot unë Qazim Rahmani kam kërkuar nga Kryeministêri Kurti , lirimin nga detyra e zv.Ministërit tê MFPT-së. Arsyja e këtij vendimi është që subjekti im PAI ka parë të arsyeshme që kontributin im të jetë në një pozit tjetër politike andaj kontributi dhe angazhimi im nuk do të mungoj në të mirë të komunitetit dhe subjektit politik PAI-së. ju falenderoj pêr mirëkuptim”, ka shkruar ai.

Rrahmani ishte shpallur fajtor nga Gjykata Themelore në Prishtinë, për veprën penale të keqpërdorimit të pozitës apo autoritetit zyrtar.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button