Sport

Real Madridi po kursen para për të bërë transferimin më të madh në histori

Real Madridi synon të mbledh fonde nga shitja e disa lojtarëve që aktualisht nuk po i hyjnë në punë.

Sipas AS, Zidane po përgatitet për të transferuar yllin e PSG-së, Kylian Mbappe gjatë afatit kalimtar të verës.

Mbretërit shpresojnë të mbledhin deri në 150 milionë euro në shitje për të financuar lëvizjen, me Mbappe që ende nuk e ka zgjatur kontratën me PSG-në që skadon në 2022.

Gareth Bale, Isco, Marcelo, Dani Ceballos, Luka Jovic dhe Brahim Diaz thuhet se të gjithë janë në dispozicion për tu shitur. /IndeksOnline/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button