KosovëLajme

Salih Mustafa del sot para Speciales

Sot do të mbahet konferenca për ecurinë e çështjes së ish-shefit të Inteligjencës në Forcën e Sigurisë së Kosovës, Salih Mustafa, i njohur gjatë luftës si komandant Cali,

Sipas njoftimit nga Dhomat e Specializuara, konferenca e Mustafës pritet të mbahet në ora 11:00.

Ndërsa, muaj më parë Mustafa në sallën e gjyqit në Hagë është deklaruar i pafajshëm për të gjitha aktakuzat me të cilat akuzohet.https://gjc.gjirafa.com/Home/IndexR?configId=4197-2&gjid=26002252&v=2.1&guid=d80ae96b2add459782a1f2d1e1105f8f2a8b94cb0131434eb2afaf4fcb1abd46

Mustafa u arrestua më 24 shtator të 2020-tës dhe menjëherë u transferua në objektin e paraburgimit në Hagë. Ai është i arrestuari i parë i Gjykatës Speciale.

Sipas Zyrës së Prokurorit të Specializuar, aktakuza kundër tij u konfirmua më 12 qershor 2020.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button