Sport

Shënoi ndaj ish-klubit dhe festoi si i “çmendur” para trajnerit që nuk e fuste kurrë në ekip

Sulmuesi i Newport County Kevin Ellison po bëhet viral në mediat sociale për festimin në fytyrën e ish-menaxherit të tij pasi shënoi të shtunën.

42-vjeçari u inkuadrua në lojë me 20 minuta të mbetura dhe shënoi golin e tretë të Newport kundër Morecambe në Globe Arena.

Ky gol i shtoi epërsinë vizitorëve në 3-1 dhe Ellison festoi në fytyrën e ish-trajnerit.

Ellison shënoi 88 gola në 388 paraqitje për Morecambe midis 2011-2020.

Sidoqoftë, sulmuesi i lindur në Liverpool ishte ngrirë nga ekipi i Adams dhe përfundimisht u la i lirë në një transferim pas nëntë vjetësh me klubin.

Trajtimi i Adams ndaj Ellison mërziti mbështetësit e Morecambe. Një iniciativë e fansave nga marsi 2020 u hodh me titullin “Legjenda e Morecambe meriton më mirë nën Derek Adams”.

p1f0ma7148mv841v1vhm5di1qvjd.jpg

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button