Kuriozitete

Shkurti muaji i parasë dhe dashurisë, por…

E ftuar mëngjesin e sotëm në RTV Ora, në emisionin “Ditë e Re”  ishte astrologjia Meri Gjini e cila foli rreth parashikimit për ketë muaj, dhe  shenjat e horoskopit.

Muaji Shkurt, hyn tek muajt e vështirë pasi është muaji fundit i dimrit dhe do na duhet të jemi shumë të duruar në situata të ndryshme.

Koha dhe lodhja nga periudha e pandemisë mund të sjellë reagime dhe tone  të larta por kjo nuk do të ndihmojë për të shkarkuar negativitetin.

Dashi– Do t’ju duhet të shmangni reagimet e tensionuara dhe tonet e larta. Do të gjeni veten dhe do të jeni shumë produktivë me paratë dhe çështjet e profesionit.

Demi– Kujdesi juaj  gjatë kësaj periudhe do të fokusohet në raportet profesionale dhe të kontrolluara në mënyrën e pozicionit në punë. Organizimi dhe strukturimi do të përshpejtojë agjendën tuaj.

Binjakët – Është një periudhë e çështjeve të ndërmjetme dhe gjatë kësaj periudhe do të vijnë shumë projekte kreative . Kjo periudhe pritjeje do të vazhdoje gjatë dhe do të ndjeheni si në lëkurën tuaj.

Gaforrja– Në pjesën më të madhe të shkurtit fiziku do të jetë prioritet për ju. Kjo periudhë është për iniciativa të mëdha punë në datën 19-20 të këtij muaji dhe në këtë periudhë do të merrni gjerat që doni dhe si i doni. Grindjet e vogla do te jenë më suport ndaj partnerit.

Luani– Do te jeni në pritje të një përgjigje përfundimtare në drejtime të ndryshme nga data 8 deri në 21. Lehtësimet dhe streset do të shkarkohen pasi planeti i fatit  ndodhet përballë jush. Në punë do të keni vlerësim maksimal në një bashkëpunim kolektiv.

Virgjëresha– Kjo periudhë sjell një përmirësim me lekun. Nevoja juaj për një pushim të shkurtër pas periudhës të stresit do të ishte idealja. Kjo periudhë do të sjellë mbyllje të çështjeve të punës dhe komunikimit të lënë përgjysmë nga viti i shkuar.

Peshorja– Kjo do të jetë një periudhë e mirë në aspektin profesional dhe do t’ju duhet të merrni  vendime te rëndësishme  në projektimin e punës do të ndjeheni të vlerësuar.

Akrepi- Kjo periudhë do të sjellë luhatje humori dhe harxhime por nuk do të keni pengesa. Ky muaj ka rezeruar të papritura mirëprisni surprizat.

Shigjetari – Kjo periudhë është shumë favorizuese për ju pasi do të keni në dorë timonin drejtues. Roli juaj si ndërmjetës do të sjellë një rol suksesi me paratë . Kini kujdes me lëvizjet e kundërta deri në datën 21 të këtij muaji.

Bricjapi– Në këtë periudhe pritje, do të ketë ngarkesa dhe përgjegjësi profesionale. Kjo është periudha më e mirë për të marrë përgjegjësitë tuaja dhe për të sqaruar shumë gjera në raporte personale.

Ujori – Në ketë periudhe do të ketë favore dhe ndihmë në shumë aspekte të  drejtimeve tuaja. Në ekonomi do të keni një periudhë të mirë. Dashuria do të ndjekë  rrjedhën  për beqarët. Si dhe do të kenë takime të papritura.

Peshqit – Ndodhen në një periudhë të cilët janë  konfuzë dhe nervozë. Pjesa e parave nuk është në favorin tuaj dhe kjo nuk është koha për shpenzime të mëdha.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button