BotaLajme

Si duket bota për njerëzit që vuajnë nga humbja e kujtesës!

Teknologjitë e reja kanë arritur të skicojnë egzaktësisht pamjet sesi është bota për një person që vuan nga dementia (humbja e kujtesës).

Ndryshimet mund të shqetësojnë perceptimin e ‘viktimave të demencës’ për botën përreth tyre ndërsa ata luftojnë me ‘skenarët’ e përditshëm.

Kompania e shtëpive të të moshuarve Amica kanë krijuar imazhet e një kuzhine, dhomës së ndenjes dhe kopshtit që tregojnë se si mund të jetë të jetosh me sëmundjen.Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al1 / 4Si e shikon nje njeri normal

Demenca ka prekur 850,000 njerëz në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, një shifër e cila pritet të rritet në mbi një milion në pesë vitet e ardhshme.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button