Sport

Sulmuesi Leicester Cityt shpallet lojtari më i mirë i muajit në Premier League

Kelechi Iheanacho është emëruar lojtari më i mirë i Premier League për muajin mars.
Sulmuesi i Leicester City është duke kaluar në një formë fantastike në ndeshjet e fundit.

Ai ka shënuar 5 gola në 3 ndeshje gjatë muajit të fundit.

Ai shënoi ndaj Burnley dhe Brighton nga një gol, kurse shënoi tre gola ndaj Sheffield United.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button