Sport

Thomas Strakosha do të largohet nga Lazio, zëvendësohet nga një serb

Thomas Strakosha nuk është më i preferuari i Simone Inzaghit për të qenë “gardian” i portës së Lazios.

Sipas mediave në Itali, Strakosha pritet të largohet në fund të këtij sezoni, ndërsa zëvendësuesi i tij do të jetë një portier serb. Bëhet fjalë për Vanja Milinkovic-Savic i cili do ta zëvendësojë portierin shqiptar tek kryeqytetasit italianë.

Vanja luan tek skuadra e Torinos dhe është vëllai i mesfushorit serb të Lazios, Sergej Milinkovic-Savic.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button