BotaLajme

Truproja i Erdoganit kryen vetëvrasje, lë një letër

Mehmet Ali Bulut, oficer i policies në Drejtorinë e Mbrojtjes Presidenciale u gjet i vdekur të martën në banesën e tij. Ai dyshohet të ketë kryer vetëdsfvrasje.

Kolegët e oficerit Mehmet Ali Bulut gjetën trupin e vd ekur kur shkuan në banesën e tij për ta kontrolluar pasi ai nuk doli në punë dhe telefoni i tij ishte fikur, njofton gazeta Cumhuriyet, përcjell Gazeta Express.Reklame

“Duhet ta bëni punën mire që të f yhet personeli juaj, të kërc ënohen ata, të pushohen nga puna, të poshtrohen dhe të paraqiten si gënjeshtar”, shkroi i ndjeri në letrën që kishte lënë. “Çdo njeri ka krenarinë e tij”.

Truproja e presidentit citoi dy persona me inicialet C.B dhe A.Ö., duke thënë se “unë do t’i kisha trajtuar mirë punonjësit tuaj dhe t’i pyesja se si janë”.

Vi ktima gjithashtu tha se nuk donte që ndonjë nga eprorët e tij të merrte pjesë në varrimin e tij, përveç një shefi policie.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button