LajmeShqipëri

U gjet i vdekur në rrugë, dy shqiptar akuzohen për vrasjen e një 23-vjeçari në Britani(emrat)

Sipas mediave të huaja, policia e Uellsit Jugor ka konfirmuar se 23-vjeçarin Damjano Velo, nga Whitchurch, Cardiff, ishte i dyshuar për vrasje. Zyrtarët gjithashtu konfirmuan që Behar Kaci, 29 vjeç, pa adresë fikse, është akuzuar për vepra penale të drogës dhe pastrimit të parave.

Dy shqiptare në Britani janë akuzuar për vrasjen e 23-vjeçarit Tomasz Waga.

Sipas mediave të huaja, policia e Uellsit Jugor ka konfirmuar se 23-vjeçarin Damjano Velo, nga Whitchurch, Cardiff, ishte i dyshuar për vrasje. Zyrtarët gjithashtu konfirmuan që Behar Kaci, 29 vjeç, pa adresë fikse, është akuzuar për vepra penale të drogës dhe pastrimit të parave.

Kryeinspektori detektiv Mark O’Shea i cili po udhëheq hetimin ka thënë se pista e hetimeve është një hap i rëndësishëm.Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Akuzimi i këtyre dy burrave është një hap i rëndësishëm në hetimin për vrasjen e Tomasz Waga, por hetimet janë ende në vazhdim. Unë jam duke bërë thirrje për këdo që ishte në Westville Road, Minster Road ose afër 319 Newport Road midis orës 10:00 dhe mesnatës të së enjtes 28 Janar, të kontaktojë me policinë,”-ka thënë ai.

Ngjarja ka ndodhur më 28 janar. Trupi i 23-vjeçarit  Tomasz Waga u gjet në një rrugë në zonën Penylan të Cardiff më 28 janar, për vrasjen e tij ende nuk është gjetur një fajtor.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button