BotaLajme

U vaksinua me Sputnik V – Presidenti argjentinas rezulton me Covid-19 në ditën e lindjes

Presidenti argjentinas Alberto Fernandez ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Fernandez u njoh me diagnozën në ditën e tij të lindjes


Lajmi është bërë i ditur nga vetë ai, përmes një postimi në Twitter.

“Në fund të ditës së sotme, pasi pata një temperaturë prej 37,3 gradësh Celcius dhe një dhimbje koke të lehtë, bëra një tampon ku rezultova pozitiv. Unë jam fizikisht mirë dhe ndërsa do të doja ta kisha përfunduar ditëlindjen pa këtë lajm, mund të them se jam në një humor të mirë” , – shkruan presidenti argjentinas.https://gjc.gjirafa.com/Home/IndexR?configId=4197-2&gjid=62860703&v=2.1&guid=91120bdfa0f2477ca1d47c53e1f24b025117a36856334944b732b80fb31f3091

Risjellim në vëmendje se Alberto Fernandez është nga liderët që u imunizua në fillim të vitit me vaksinën ruse Sputnik V.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button