Sport

UEFA konfirmon që në Euro 2020 lejohen pesë zëvendësime dhe rikthehen 30 për qind të tifozëve

Komiteti ekzekutiv i UEFA-s ka njoftuar se në ndeshjet e Evropianit 2020 do lejohen pesë zëvendësime.

Shkaku i pandemisë së COVID-19 ka pasur disa rregulla të veçanta siç ishin zëvendësimet, por edhe ndalesa e tifozëve në stadium.

Por, UEFA gjithashtu ka njoftuar rikthimin e tifozëve, pra 30 për qind të kapacitetit të stadiumit.

Përmes një komunikate në rrjetin social, “Twitter”, UEFA ka bërë të ditura të gjitha rregullat e reja.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button