BotaLajme

Valë tornadosh në disa shtete të SHBA, 5 viktima dhe dëme të mëdha materiale

Një valë tornadosh është rrokullisur në 5 shtete të SHBA të enjten, duke lënë pas 5 viktima dhe dëme të mëdha materiale, sipas zyrtarëve amerikanë.

Përveç vdekjeve janë raportuar dhe shumë plagosje. Ka pasur dëmtime të zonave historike dhe prishje të shumë shtëpive.

Në tërësi, ka pasur 22 raporte për tornado në të gjithë Gjeorgjinë, Alabaman, Tenesi, Kentaki dhe Misisipi./e.b-abcnews.al

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button