KosovëLajme

Valon Syla: Albini s’është askushi të zgjedh mes Bidenit e Trumpit, Amerika e shuton

Gazetari dhe opinionisti Valon Syla ka bërë një reagim në lidhje me çështjen e shumëpërfolur për përplasjen e Kurtit me administratën e Donald Trump, e e cila duket se do të zgjatet edhe në përplasje me administratën e re.

Syla tha se politikanët amerikanë pavarësisht partisë së tyre kanë pasur vazhdimisht dyshime te Kurti.

Ndërsa shtoi se VV nuk ka ndonjë rëndësi që të jetë kundër apo pro dikujt në Amerikë.

Syla, shtoi se askush nuk do i pyes, dhe nëse ata ftohen në Shtëpinë e Bardhë do ishte sukses për ta. Ndërsa tha se VV së pari do i përzë islamistët politikë dhe neo-marksistat, pastaj do tingëlloj si Thaçi, duke u bërë kështu një Hashim Kurti i vogël.

‘’Amerikanët, demokratë e republikanë, kanë qenë kundër edhe kanë pasë dyshime te Albin Kurti. S’është Vetëvendosje kërkushi me qenë kundër ose pro dikujna në Amerikë.

Jemi gjallë edhe e përjetojmë.

Ose kalitet Kurti, ose e shutojnë keq. Kaq.

Leni pallavrat. Na, ata Gleneli, Bideni, Amelika.

S’ju vet kush aty në Vetëvendosje, aq sa ju kanë vet deri tash… nëse ju ftojnë në Shtëpi të Bardhë, sukses është. Pastaj fillon ndryshimi. VV së pari i përzen islamistat politik dhe neomatksistat. Pastaj Albin Kurti tingllon si Rugova, Thaçi. Pra bëhet një Hashim Kurt i vogël’’, shkroi Syla.

Ky është postimi i plotë:

Po e shoh që shumica po e interpretojnë kishe Albini ishte kundër Grenellit e jo kundër Bidenit. Një send po ja u shpjegoj.

Amerikanët, demokratë e republikanë, kanë qenë kundër edhe kanë pasë dyshime te Albin Kurti. S’është Vetëvendosje kërkushi me qenë kundër ose pro dikujna në Amerikë.

Jemi gjallë edhe e përjetojmë.

Ose kalitet Kurti, ose e shutojnë keq. Kaq.

Leni pallavrat. Na, ata Gleneli, Bideni, Amelika.

S’ju vet kush aty në Vetëvendosje, aq sa ju kanë vet deri tash… nëse ju ftojnë në Shtëpi të Bardhë, sukses është. Pastaj fillon ndryshimi. VV së pari i përzen islamistat politik dhe neomatksistat. Pastaj Albin Kurti tingllon si Rugova, Thaçi. Pra bëhet një Hashim Kurt i vogël.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button