KosovëLajme

Valon Syla i reagon ashpër një mediumi në Rahovec: Pse po rreni, qyteti e din kush jam unë

Gazetari dhe opinionisti, Valon Syla ka reaguar ashpër ndaj një mediumi lokal të Rahovecit, ku ky medium ka lëshuar edhe lajme të rrejshme për të, shkruan Gazeta Metro. 


Mediumi i cili anon nga Vetëvendosje dhe përkrahë kandidatin për deputetë nga kjo parti, Visa Korenica, ka botuar një lajm të rrejshëm që e ka irrituar edhe Sylën.

“Qe mediat lokale të regjimit VV. Këta janë me Korenicën… edhe këta tjerët. Rahoveci e din që Valon Syla ka respekt mas shumti se është komuna ma puntore në RKS”, ka shkruar Syla në Facebook.https://gjc.gjirafa.com/Home/IndexR?configId=4197-2&gjid=74680142&v=2.1&guid=b70294db08ea472b9c41bdedb9ec598b37bb546e74d84fb09c2286c5f9036ed6

Në një lajm ku mediumi në fjalë pretendon se Syla i ka quajtur “jashtëqitje”, votuesit e Vetëvendosjes në Rahovec, gazetari ka reaguar përmes komentit, duke thënë “E din Rahoveci kush jam une”.

“Pse po rreni? Pse ky Rahoveci Press gjithmonë rren. E din edhe Rahoveci kush jam une. Mos u boni llaskuca. Se jeni ligë krejtë. Herë në zgjedhje komunale, herë në qëndrore. As deputet skeni. Çka po rreni kot. Klloshar”, thuhet në komentin e Sylës.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button