LajmeMaqedoni

Varianti britanik i koronavirusit është gjetur edhe tek pesë pacientë në Maqedoni

Lloji britanik i koronavirusit është gjetur tek pesë pacientë, mëson jozyrtarisht “Fokus”.

Katër prej tyre janë nga Kavadari dhe një nga Kumanova. Pesë pacientët janë testuar në laboratorin e IPSH-së në periudhën prej 9 deri në 23 janar.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button