Sport

Vetëm Zidane mund ta shpëtojë Paris Saint-Germain

Me sa duket koha e Mauricio Pochettinos te Paris Saint-Germain duhet të marrë fund. Është koha që ish-lojtari dhe trajneri aktual i PSG-së të largohet nga kryeqyteti francez pasi gjërat thjeshtë nuk kanë funksionuar nën drejtimin e tij.

Nëse do të shikonit renditjen, do të mendonit se gjithçka është mirë në PSG. Klubi është i qetë në vendin e parë në Ligue 1, ende në Coupe de France dhe ka kaluar në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve, duke përfunduar menjëherë pas Manchester Cityt në Grupin A. megjithatë, ata që i shikojnë ndeshjet do të tregojnë shumë “përralla të ndryshme”.

Pothuajse çdo ndeshje e PSG-së këtë sezon ka qenë një punë e përditshme për t’u parë. Mosbalancimi i skuadrës ka rezultuar në një ekip që nuk mund të krijojë raste të qëndrueshme për shënimin e golit dhe në vend të kësaj, mbështetet në shkëlqimin individual të Kylian Mbappes.

Mesfusha është fajtori kryesor. Marco Verrati është një nga më të mirët në botë, megjithatë, ai lëndohet shpesh, madje edhe kur është në fushë, nuk mund t’i bëjë të gjitha. Ai ka nevojë për ndihmë dhe ndërkohë që PSG bëri disa nënshkrime verën e kaluar, ata e “injoruan” mesfushën.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button