KosovëLajme

VUÇIQ: HARADINAJ ËSHTË POLITIKAN “SERIOZ” DHE “I RREZIKSHËM”

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka deklaruar se Ramush Haradinaj është politikan “serioz’, “i fort” dhe “i rrezikshëm”, përcjell Insajderi.

Këto deklarata ai i bëri pasi lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, përmendi të hënën opsionin e bashkimit me Shqipërinë në rast se “Kosova vazhdon të jetë e varur nga BE-ja”.

I pari i Serbisë, tha se Kosova do ta ketë përgjigjen adekuate në rast “të një përpjekje të tillë”, raporton B92.https://tinyurl.com/y4tkrgmb

“Përgjigja ime është – ju bëni punën e jua, çfarë të doni, a ne do të kemi përgjigje të mirë dhe adekuate, e qytetarët nuk kanë se pse të shqetësohen”, tha ai.

Vuçiq, deklaroi se Ramush Haradinaj mund të jetë president i Kosovës me mbështetjen e Albin kurtit.

Ai shtoi se të dytë ( Kurti-Haradinaj) mund të pajtohen për bashkim me Shqipërinë. /Insajderi.com

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button