LajmeMaqedoni

Zbardhet vrasja e të moshuarës, autorë dy fëmijë minorenë

Vrasja e gruas 67-vjeçare në Maqedoninë e Veriut është zbardhur. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Strumcës, ku policia e ka gjetur të moshuarën të vdekur në shtëpinë e saj. Pas autopsisë doli që gruaja ishte dhunuar dhe mbytur. Në lidhje me këtë ka reaguar zëdhënësi i Ministrisë së Brëndshme Toni Angelovski, ku ka thënë se policia ka shkruar në banesën e të moshuarës për lajmërimit për grabitje dhe përdhunim.

“Zyrtarët e policisë nga departamenti i kriminaliatikës dhe Sektori për Punë të Brendshme në Strumicë, pas marrjes së informatës operative për grabitje dhe përdhunim në një shtëpi në Strumicë, bënë kontroll dhe kishin gjetur të vdekur një grua 67-vjeçare nga Strumica. Është bërë autopsi dhe nga e njëjta ka rezultuar se vdekja ka ndodhur në mënyrë të dhunshme përmes mbytjes,” deklaroi Angelovski.Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë që përgjegjës për ngjarjen janë dy fëmijë minoren të moshës 13 dhe 14 vjeçare. 14-vjeçari është lënë në paraburgim pas marrjes në pyetje, ndërsa 13-vjeçari  është dërguar në qendrën e kujdesit social.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button