Sport

Zyrtare: Fillon hapja e stadiumeve të futbollit, finalja e Kupës zhvillohet me tifozë

Anglia është njëri nga shtetet që po hec me hapa shumë të shpejtë për vaksionimin e popullsisë së saj për të kaluar pandeminë COVID-19.

Kësisoj pandemisë ngadalë po i vije fundi dhe pritet të rikthehet normaliteti edhe në futboll.

Anglezët do të hapin përsëri stadiumet, ku kësaj radhe për finalen e Carabao Cup.

Në këtë fainle të madhe që do të zhvillohet në Wembley do të takohen Tottenham Hotspur dhe Manchester City.

E fedarata angleze e futbollit ka konfimruar se për këtë sfidë do të dalin në shitje 8000 bileta.

Kështu, fansat e Tottenhem Hotspur dhe Manchester Cityt edhe pse në mënyrë të reduktuar, sërish do të kenë mundësinë të krijojnë atmosferë dhe të mos lejojnë një ambient të heshtur.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button