Slider

Zyrtare: Vjosa Osmani i prinë listës së Vetëvendosjes

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar edhe zyrtarisht listat e kandidatëve për deputetë të të gjitha partive që janë në garë në zgjedhjet e 14 shkurtit, shkruan Gazeta Metro.


Vjosa Osmani do jetë bartësja e listës së Lëvizjes Vetëvendosje, kështu duke e parë një diçka të re nga ana e kësaj partie bartëse e listës do jetë një person që nuk është anëtare e VV’së.

Kjo vjen pas një vendimi nga ana e Vetëvendosjes për të mos ndryshuar listën dhe mos të zëvendësuar deputetët të cilët nuk u lejuan të kandidojnë në këto zgjedhje pasi ishin të dënuar nga Gjykatat e Kosovës.https://gjc.gjirafa.com/Home/IndexR?configId=4197-2&gjid=51453720&v=2.1&guid=9022695b2f9744a492b0e251ec98ccfa5a62b8c3036f4dbd8168bf2ef3fe90e7

Nuk dihet akoma se pse Vetëvendosje dhe Albin Kurti nuk pranoi që bartës i listës të jetë Glauk Konjufca apo dikush tjetër nga kjo parti.//gazetametro.net

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button