​Morata refuzon 35 milionë euro në sezon për të kaluar te skuadra angleze (Foto)

morata123_1494427513-726508.jpg

Alvaro Morata ka refuzuar të transferohet në kampionatin kinez, ku do të përfitonte nga 35 milionë euro në sezon

Sulmuesi 24 vjeçar i Real Madridit dje kishte pranuar një ofertë prej 35 milionë eurosh nga një skuadër kineze.

Por, vetëm një ditë më vonë Morata e ka refuzuar atë, pasi dëshiron të transferohet në Chelsea dhe të vazhdojë të luaj në nivele të larta, shkruan Marca.

Kujtojmë se Morata këtë edicion ka shënuar 20 gola me Realin, por sërish vazhdon të jetë zëvendësues i Karim Benzemas.

scroll to top