LajmeMaqedoni

1.092 raste të reja, 2003 të shëruar dhe 32 të vdekur nga Covid 19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 5569 testime, ndërsa janë regjistruar 1092 raste të reja me Covid-19.

Insituti për Shëndet Publik ka regjistruar 2003 pacientë të shëruar.

Si pasojë e Covid-19 kanë ndërruar jetë 32 persona.

Deri më tani në vend janë bërë 666.091 testime për Covid-19.(koha.mk)

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button