BotaLajme

15 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një fabrikë në Rusi

Pesëmbëdhjetë persona humbën jetën pas një shpërthimi në një fabrikë baruti dhe kimikatesh në provincën perëndimore të Rusisë, Ryazan.

Sipas Ministrisë së Emergjencave u konfirmuan 15 të vdekur dhe një i zhdukur në aksident, shkruan EuroNews transmeton arbresh.info

Aksidenti raportohet se ishte shkaktuar nga mosrespektimi i procesit të duhur teknik në objekt.

Fotografitë nga faqja e publikuar nga ministria treguan zjarrfikësit që qëndronin pranë një ndërtese me tulla që dukej se ishte shkatërruar pjesërisht nga shpërthimi. /arbresh.info/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button