30 ditë paraburgim për Albulena Haxhiun

Gjyakata ka vendosur 30 dite paraburgim per deputeten e Vetevendosjes, Albulena Haxhiu. Ky vendim ka sjelle edhe reagimin e partise qe ajo perfaqeson.

Nga Vetëvendosje reaguan ndaj kësaj sjelljeje duke potencuar se këto arrestime janë persekutim politik i aktivistëve dhe funskionarëve të Vetëvendosjes.
“30 ditë paraburgim për Albulena Haxhiun. Kosovës po i kthehen burgosjet politike të atyre që e mbrojnë Republikën.
Por me gjasë Isa Mustafa dhe Hashim Thaçi kanë harruar që burgosjet politike asnjëherë nuk kanë qenë efektive në shtypjen e aspiratës së popullit shqiptar për liri, barazi e sovranitet”, shkruan Levizja Vetevendosje.

Haxhiu u arrestua paraditen e sotme teksa po shkonte ne nje tubim ne Gjilan

scroll to top