A jemi afër një koalicioni PS-PD? Ilir Meta flet hapur!

EDI-RAMA-LULZIM-BASHA.jpg

Debati nëse do të ketë apo jo një koalicion të mundshëm PS-PD pas 25 qershorit është një temë mjaft e përfolur e javën e fundit, e për këtë ka dhënë një deklaratë të drejtpërdrejtë edhe Presidenti i zgjedhur i vendit Ilir Meta.

I ftuar në emisionin Studio e Hapur, Meta është shprehur hapur duke thënë se nëse ndodh diçka e tillë, nuk do të habiste askënd.

Meta ka vijuar më tej duke theksuar se nëse ky është qëllimi i PS dhe PD-së, atëherë ai duhet të shpallet publikisht.

“Kjo nuk do të habiste askënd dhe nuk ka arsye as për tu habitur e tronditur, ndodhta do ishte dicka pozitive nëse ky është qëllimi do ishte mirë të shpallej dhe tu jepej mundësia qytetarëve të shpreheshin për një koalicion të tillë.

Do ishte në nder të LSI të bënte opozitën në një situatë të tillë”, tha Meta.

scroll to top