Anketa e Prima Galup: Ali Ahmeti shkel edhe Gruevskin, Sela lë mbrapa Bilall Kasamin

Anketa e re e realizuar nga Prima Galup lidhur me rejtingun e politikanëve më të besueshëm në vend nxjer tek blloku shqiptarë si më të besueshmin liderin e BDI-së Ali Ahmetin me 23.8% përkrahje i ndjekur më pas nga Ziadin Sela me 15.9%. Bilall Kasami me 13.9% dhe Menduh Thacin me 6.6% kurse para tyre është Zaevi me 28%, transmeton ilirianews.mk

Prej partive, LSDM me 22.4%, VMRO me 19.8%, BDI me 26.6% kurse Aleanca për shqiptarët me 15.5% dhe Besa me 15.8%. (ilirianews.mk)

scroll to top