Barcelona afër titullit, fiton Malagan

Soccer Football - La Liga Santander - Real Madrid vs FC Barcelona - Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - December 23, 2017 Barcelona’s Aleix Vidal celebrates scoring their third goal with Gerard Pique and team mates REUTERS/Sergio Perez

Barcelona ka para vetës 10 finale, për ta rrëmbyer titullin në Spanjë.
Fitorja 0-2 në udhëtim te Malaga ishte e 22’ta këtë edicion për Barcelonën, teksa ka edhe 6 barazime, që ka shkuar në 11 pikë diferencë me Atletico Madridin, kjo e fundit sot përballet me Celta Vigon nga ora 16:15.

Tashmë kanë mbetur edhe 30 pikë në lojë dhe Barcelona po i afrohet titullit gjithnjë e më shumë, përcjell Express.

scroll to top