Bashar Al-Assad bashkon forcat me Iranin, pas bombardimeve të SHBA’së në Siri

58D1E203-61DD-4F0A-A9AC-40D9CABBC535-49878-000020105D8152B6.jpeg

Presidenti sirian Bashar Al-Assad i ka thënë homologut të tij iranian Hassan Rouhani se sulmet e udhëhequra nga SHBA’ja kanë rritur vendosmërinë e Sirisë për ta luftuar dhe shtypur terrorizimin
Lajmin e bëri të ditur presidenca siriane, e cila shprehin bindjen e plotë të Assadit se sirianët nuk do të dorëzohen.

Në anën tjetër, raportohet se homologu iranian i tha Assadit se Irani do të vazhdojë të qëndrojë pranë Sirisë.

Ai shprehu besimin e tij se agresioni i fuqive perëndimore nuk do ta dobësonte vendosmërinë e popullit sirian në luftën kundër terrorizmit.

scroll to top