BESA nuk përkrah një shqiptar, por maqedonasin Zaev

zaev-kasami.jpg

Ideja e BDI-së për një kryeministër shqiptar është joserioze, pasi nuk ka asnjë kandidat. Kështu është shprehur Arianit Hoxha nga Lëvizja Besa mbrëmë në Click Plus informon TetovaSot. Ai tha se ishte vetëm një fushatë e BDI për të shpëtuar zgjedhjet. Duke komentuar foton e BDI me një profil bosh, Hoxha tha se vetëm Zaev dhe Mickoski mund të shihen atje dhe se Zaev është kandidati i tyre për kryeministër.

“Unë kam një koalicion me Zoran Zaev dhe qasja juaj është thjesht politike dhe nuk do ta lejoj atë. Ju po tregoni një foto të zbrazët para publikut mes Zaev dhe Mickoski dhe po, mes Zaev dhe Mickoski, Zaev është kandidati ynë për Kryeministër ”, tha Arianit Hoxha përcjellë ts.

“Tendenca juaj është të nënkuptoni idenë se duhet të flasim për një kryeministër jo-ekzistues.”u shpreh ai.

Në një intervistë për Klan Kosova, kreu i BDI-së, Ali Ahmeti tha se emri i kandidatit për Kryeministër shqiptar do të dihet ditën që fillon fushata zgjedhore. Ahmeti u shpreh se ideja është që kandidi të jetë mbi partiak . Janë disa emra me të cilët jemi në komunikim dhe nuk dua ta publikoj atë punë tani deri në shpalljen e kandidaturës tha Ali Ahmeti.ts

scroll to top