‘Blick’ me kërkesë interesante për ndeshjen mes Shqipërisë dhe Zvicrës (FOTO)

Blick ka kërkuar që përballja mes kuqezinjve dhe helvetëve të jetë një festë futbolli.
“Na dhuroni një feste futbolli”, titullon “Blick”, që bënë edhe një thirrje duke thënë se “Mos hidhni benzinë zjarrit”, duke iu referuar rivalitetit të madh që do ta karakterizojë sfidën, transmeton Indeksonline.
Shqipëri – Zvicër do të jetë ndeshja e dytë e grupit, pas Francës me Rumaninë që do të jetë ndeshja hapëse për kampionatin evropian.
blick

scroll to top