KosovëLajme

Breshëri plumbash në një aheng

Dje në Fushë Kosovë është raportuar për të shtëna armësh në një aheng familjar në Fushë-Kosovë.

Policia ka dalë në vendngjarje dhe ka gjetur 33 gëzhoja, një pistoletë me gas dhe dy plumba.

Lidhur me rastin është intervistuar një person, por i njëjti më pas është liruar me procedurë të rregullt.

Njoftimi i plotë i policisë:

Fushë Kosovë, 25.07.2021 – 12:50.  Është raportuar se pas disa të shtënave me armë zjarri gjatë një ahengu familjar, janë gjetur dhe sekuestruar 33 gëzhoja, një pistoletë me gas  dhe dy plumba. Lidhur me rastin është intervistuar  i dyshuari mashkull kosovar i cili me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt. 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button