Daçiq thotë se do të ketë më shumë tërheqje njohjesh për Kosovën këtë vit

dacic.jpg

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq tha se do të ketë më shumë tërheqje të njohjes së Kosovës këtë vit.

“Në fillim 117 vende njohën Kosovën, tani ai numër është në 97”, tha Daçiç në TV Hapi, njofton Klan Kosova.

Sipas tij, ishte një e keqe për Serbinë që ne nuk ka marrëdhënie diplomatike me disa vende.

Daçiq gjithashtu kritikoi ish-ministren serbe Marinika Tepiq që tha se Serbia po paguante disa vendeqë të tërhiqnin njohjen ndaj Kosovës.

scroll to top