Dani Alves largohet nga Juventusi, kalon tek gjigantët anglezë

Dani Alves do të largohet nga Juventusi menjëherë pas sezonit të parë. Sipas informacioneve të fundit nga Anglia, ai ka arritur marrëveshje me Manchester Cityn.

pavarësisht sezonit shumë pozitiv, ku kampionatin, Kupën e Italisë dhe ishte në finalen e Ligës së Kampionëve, braziliani ka vendosur të largohet.

Ribashkimi i tij me Pep Guardiolan pritet të zyrtarizohet gjatë javës së ardhshme.

scroll to top